Nevzdávej se 1. díl

7. července 2012 v 21:27 | Sabí
Poznámka adminky: Omlouvám se, ale hrozně se nudím. Tak neustále píšu povídky. Prostě mě to baví. Doufám, že se tahle bude líbit a budou komentáře. Tak příjemné čtení :)


"Dej mi pokoj kruci" zařvala jsem přes celý byt na mojí matku. A prásknu dveřmi od pokoje. Fakt tohle miluju, když se mi ta kráva sere do života. Ani chvíli nemůžu mít chviličku klidu. Lehla jsem si do postele a dala jsem si do uší sluchátka a pustila jsem si Panik-Jeder. Milovala jsem tu písničku i po těch letech. Skupina stejně už nefungovala akorát zpíval dále Timo a David. Jelikož bych taky ráda zpívala, ale stejně můj styl nikdo nechápal. Jenom moje nejlepší kamarádka Stela. Ta zbožňovala Davida z Panik a mně se líbil od začátku David. Nejraději bych jela do Německa a už bych se nikdy nevrátila. A pak mi začal zvonit telefon. Na telefonu blikalo Stela. Jenom abych jsem se přestavila. Jmenuju se Pavlína a je mi 19. Let. Zbožňuji skupinu Panik a další hudbu. Mám kamarádku Stelu a té je také 19. Let. Pro mě je to ohromné zlatíčko. I když někdy je hrozně praštěná.

"Ahoj," řekla jsem
"Ahojky kočko, mohla bys ven. Chci se tě na něco zeptat?" řekla Stela
"Jo jasně," odpověděla jsem a pak jsme se domluvili, že se sejdeme v parku na našem oblíbeném místě za půl hodiny. Tak jsem se rychle se oblékla a trochu jsem se upravila. A šla jsem tam, kde jsme se scházeli nejčastěji. A moje kamarádka už tam na mě čekala.
"No tak povídej," řekla jsem
"Psal mi strýc, že bych mohla přijet na celé dva měsíce do Německa. A mě napadlo, nechceš jet semnou?" odpověděla Stela
"Počkej to je prdel viď? Štípněte mě někdo, že to není sen," řekla jsem a Stela mě štípla do ruky
"Au, ty vole. To jsem nemyslela vážně. Já budu mít modřinu," řekla jsem a pohladila jsem si roku.
"Je to fakt, pojedeš?" řekla Stela
"No jasně. A kam?" odpověděla jsem
"Do Hamburku," řekla Stela a já jsem v duchu jsem se radovala jako malé dítě, které dostalo malinkou hračku. Pak mi řekla, že jse jede pozítří. Kéž bych je potkala. Svoje oblíbence. Přišla jsem domu. A tam nikdo nebyl. Tak jsem si wi-fi věž a začala jsem zpívat. Měla jsem šílenou radost a chtělo jse mi zpívat. Tancovala jsem po obýváku s ovladačem a zpívala jsem. Ani jsem si nevšimla, že mě celou dobu pozoruje táta.
"Moc pěkný holčičko," oznámil mi
"Jej, tati promiň já jsem si nevšimla, že jsi doma," odpověděla jsem
"To nevadí ty moje zpěvačko," řekl a pohladil mě po vlasech. A pak jsem mu řekla o Německu. Milovala jsem svého tátu. On byl mojí oporou. Nebyl jako moje maminka, která jenom po mě křičela. Dny utíkali a blížil se odjezd do Německa. Potom mi táta dal nějaké peníze i když máma solidně protestovala. A když budu potřebovat, tak mám napsat a on mi hned něco vloží na účet. Když jsme přijeli do Hamburku. Tak na nádraží čekal Steli strýc. Ten nás odvezl hned tam, kde bydlel. Já jsem si vzala jeden pokoj a Stela jsi vzala ten druhý. Potom jsem vyšla na balkón a podívala přes plot. A myslela jsem, že semnou to šlehne.
"Stelo pojď jsem hned," zařvala jsem a Stela hned přilítla.
"Koukej," řekla jsem a ukázala jsem. Stela ta jenom koukala a nemohla ničemu uvěřit. Naši oblíbenci byly rovnou naši sousedi. No nic potom jsme zalezli. A já jsem se rozhodla, že jse půjdeme projít. Jsem vyšla z vrátek a ucítila jsem tvrdý náraz.
"Au," řekla jsem
"Jsi v pohodě?" zeptal jse ta osoba. A já jsem zvedla oči. Mě asi klepne. Za mnou se objevila Stela a ta zůstala stát a čuměla. Nic neříkala ani nešla ke mně ani se jí nedivím. Narazila jsem přímo do Davida a vedle stál Timo.
"Ehm. Jo jsem v pořádku," řekla jsem a David mi podal ruku. A pomohl mi zvednout se.
"Já sem David a tohle je Timo," řekl David
"Já jsem Pavlína a tohle nehybný stvoření je Stela," odpověděla jsem a Timo se zasmál.
"To je divný, že jsem vás tu nikdy neviděl," řekl Timo
"No jsme tady u mého strejdy," řekla Stela, když se konečně probrala
"Aha, hele holky musíme jít. No ještě se uvidíme, měj te se," řekl David a odešli. Kurva tak to začíná se tu pěkně vybarvovat… Asi to budou nejlepší prázdniny. No uvidí se.
Pokráčování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama